Frezowanie oraz wiercenie

Frezowanie oraz wiercenie

Frezowanie to stały element obrabiania wszelkiego rodzaju płaszczyzn, kanałków, rowków, powierzchni kształtowych czy uzębień. Technik  jest kilka, można podzielić je ze względu na rozmieszczenie ostrzy – techniki frezowania walcowego oraz kształtowego. W obróbce miękkich, niskowęglowych stali główne problemy to narost na krawędzi i powstawanie zadziorów. W obróbce twardszych typów stali ważne staje się ustawienie frezu w celu uniknięcia wykruszania krawędzi.

W naszym parku maszynowym posiadamy frezarko-wiertarkę która, znajduje zastosowanie w obróbce niewielkich elementów. Zaletami maszyny są posuwy mechaniczne w osiach X i Y, a także możliwość pracy jako frezarka pionowa lub pozioma. Stabilna podstawa wykonana z wysokiej jakości żeliwa.

Frezowanie stali

Głównym problemem przy obróbce miękkich, niskowęglowych stali jest tworzenie się krawędzi i zadziorów. W przypadku twardszych gatunków stali, ważne staje się takie ustawienie frezu, aby uniknąć wykruszania krawędzi. Podczas frezowania stali należy zawsze stosować się do zaleceń, np. ustawiając frez tak, aby uniknąć grubych wiórów na krawędzi materiału, a także zawsze brać pod uwagę możliwość pracy na sucho bez użycia chłodziwa, zwłaszcza podczas obróbki zgrubnej. Pracujemy na takich materiałach jak: stal nierdzewna, żeliwo, aluminium oraz stal hartowana.

Nasza misja

To świadczenie profesjonalnych usług w zakresie frezowania i wiercenia i nie tylko. Naszą ideę przyświeca myśl dzielenie się profesjonalną wiedzą na każdym etapie współpracy. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, posiadamy wysokie kwalifikacje u naszych pracowników oraz oferujemy szeroki zakres specjalizacji. Jako firma Elgrunt Laser zapraszamy do współpracy. Nasz zakład zlokalizowany jest w Gdyni.

Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który pozwala nam dostarczyć najwyższej jakości produkty, zachowując przy tym 100% powtarzalności.

PROFESJONALIZM DOŚWIADCZENIE

Nasza firma jest od 1991 roku na rynku, świadczymy szeroki wachlarz usług nawet dla najbardziej wymagających klientów.

NOWOCZESNY PARK MASZYNOWY

Kilkanaście wyspecjalizowanych maszyn, dzięki którym tworzymy kompleksowe usługi dla naszych klientów.

KRÓTKIE TERMINY REALIZACJI

Aby sprostać oczekiwaniom klientów pracujemy na wydajnych maszynach, które pozwalają na krótkie terminy realizacji.

KONKURENCYJNE
CENY

Pracujemy w standardach Lean Management, a nasze procesy stale optymalizujemy, dzięki czemu oferujemy konkurencyjne ceny.