Usługi spawalnicze

Usługi spawalnicze

To proces, którego celem jest połączenie dwóch osobnych materiałów poprzez ich nagrzanie i stopienie w miejscu styku, gdzie materiał będzie topliwy. Ciepło niezbędne do zajścia tego procesu zapewnia zazwyczaj łuk spawalniczy, generowany przy pomocy prądu elektrycznego. Na wytrzymałość spoin i otaczającego ich materiału wpływa wiele czynników tj.: ilość i koncentracja energii wejściowej, spawalność materiału podstawowego, materiału wypełniającego i topnika, konstrukcja złącza. Specjalizujemy się w oferowaniu usług spawania różnego rodzaju materiałów, takich jak stal konstrukcyjna, stal nierdzewna, spawaniem aluminium. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać i przeprowadzić cały proces usług spawalniczych od projektu do gotowej konstrukcji. Pracujemy na materiałach takich jak:

Stosowane przez nas usługi spawalnicze

TIG – to spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych (z angielskiego Tungsten Inert Gas; metoda TIG ). W tej metodzie wykorzystuje się jedynie ciepło, które jest generowane przez łuk spawalniczy. Proces odbywa się w otoczeniu gazu ochronnego chemicznie obojętnego. Zwykle jest to argon albo hel. Metoda TIG jest nieco wolniejsze od innych metod, ale jednocześnie pozwala na uzyskanie ładnego, ozdobnego spawu, co jest szczególnie istotne w widocznych miejscach.

MIG / MAG – te metody polegają na wtapianiu do spoiny materiału dodatkowego. Wówczas materiał ten podawany jest przez podajnik drutu z podłączonym do niego uchwytem spawalniczym. W metodzie MIG, (z angielskiego Metal Inert Gas; metoda MIG), proces spawania odbywa się w osłonie gazów obojętnych chemicznie, na przykład argon albo hel. Z kolei w metodzie MAG, (z angielskiego Metal Active Gas; metoda MAG) jest odwrotnie, wykorzystuje się gaz chemicznie aktywny, na przykład dwutlenek węgla. Ten rodzaj spawania konstrukcji jest bardzo wszechstronny, szczególnie w spawaniu stali.

SPAWANIE LASEROWE

spawarka laserową marki Fanuci PRO

Oferujemy spawanie laserowe, które jest wszechstronne i można je bezpiecznie stosować na powierzchniach delikatnych. Spawanie laserowe łączy materiały różnego rodzaju, grubości czy kształtu. Otrzymywane spoiny są mało widoczne, estetyczne i ekstremalnie trwałe a odkształcenia złączy są ledwo widoczne. Po zakończeniu procesu nie jest wymagana żadna obróbka mechaniczna, post-procesowa. Aktualnie technologia laserowa w spawalnictwie jest szeroko stosowana w bardzo wielu dziedzinach przemysłu m.in. branży motoryzacyjnej, astronautyce, elektronice, lotnictwie, wytwarzaniu energii, produkcji urządzeń sanitarnych, produkcji i regeneracji matryc, przetwórstwie spożywczym oraz szeroko rozumianym wykonywaniu usług zewnętrznych itp.

Zalety spawania laserowego

Nasza misja

To świadczenie profesjonalnych usług z zakresu spawania oraz dostarczanie najbardziej wymagających technologicznie rozwiązań wraz z dzieleniem się wiedzą na każdym etapie współpracy. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, posiadamy wysokie kwalifikacje u naszych pracowników oraz oferujemy szeroki zakres usług. Jako firma Elgrunt Laser zachęcamy do współpracy. Nasza zakład zlokalizowany jest w Gdyni.

Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który pozwala nam dostarczyć najwyższej jakości produkty, zachowując przy tym 100% powtarzalności.

PROFESJONALIZM DOŚWIADCZENIE

Nasza firma jest od 1991 roku na rynku, świadczymy szeroki wachlarz usług nawet dla najbardziej wymagających klientów.

NOWOCZESNY PARK MASZYNOWY

Kilkanaście wyspecjalizowanych maszyn, dzięki którym tworzymy kompleksowe usługi dla naszych klientów.

KRÓTKIE TERMINY REALIZACJI

Aby sprostać oczekiwaniom klientów pracujemy na wydajnych maszynach, które pozwalają na krótkie terminy realizacji.

KONKURENCYJNE
CENY

Pracujemy w standardach Lean Management, a nasze procesy stale optymalizujemy, dzięki czemu oferujemy konkurencyjne ceny.