Toczenie CNC

Toczenie CNC

Jest obecnie najbardziej powszechną metodą obróbki skrawaniem metali oraz tworzyw sztucznych. Dzięki automatyzacji procesu toczenia CNC, możliwa jest szybsza i dokładniejsza praca, niż w przypadku ręcznej obróbki (którą również świadczymy). Tokarki tego typu idealnie nadają się do seryjnej produkcji wytwarzania różnego rodzaju elementów. Oferujemy profesjonalną obróbkę CNC przedmiotów o różnych gabarytach, wykonanych z metalu, stali i innych surowców. Zlecenia realizujemy zarówno z materiałów własnych jak i powierzonych na podstawie dokumentacji klienta lub wzoru. Nasze biuro projektowe CAD również służy pomocą jeśli zajdzie taka potrzeba.

Różnice miedzy toczeniem CNC a frezowaniem CNC

Proces toczenia CNC a frezowanie CNC to dwa odmienne rozwiązania. W drugiej metodzie mamy do czynienia z obróbką powierzchni płaskich lub wykonywaniem różnego rodzaju rowków, gwintów czy nacięć. Podczas frezowania przedmiot obrabiany jest nieruchomy, natomiast narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Podczas toczenia przedmiot obraca się wokół własnej osi, gdzie zostaje poddane obróbce.

Rodzaje toczenia

Czym się charakteryzuje toczenie CNC ?

Technologia obróbki CNC charakteryzuje się przetwarzaniem materiałów dowolnego rodzaju, najczęściej metali różnego typu, za pomocą skrawania. W procesie tym wykorzystywane są noże tokarskie, które podczas pracy powodują przecinanie kolejnych warstw materiału. Przedmiot jest wówczas wprawiany w ruch (wokół własnej osi), a noże pracują w ruchu posuwistym i są ustawiane w określony sposób. W przypadku obróbki elementu od wewnątrz nazywa się to wierceniem, natomiast obróbka zewnętrzna odnosi się do obróbki zewnętrznej średnicy obrabianego przedmiotu. Dzięki temu uzyskuje się kulisty, stożkowy lub cylindryczny kształt przedmiotu.

Precyzyjna powtarzalność za pomocą wspomagania komputerowego

Tokarki CNC znacznie usprawniają proces obróbki. Przede wszystkim komputerowe sterowanie znacznie ułatwia zaprogramowanie dokładnych parametrów technicznych, jakie powinien posiadać produkt końcowy. To z kolei prowadzi do produkcji precyzyjnie wykończonych produktów. Ogromną zaletą stosowania obróbki CNC jest również powtarzalność wymiarowa – dzięki sterowaniu numerycznemu do programu można wprowadzić konkretne dane techniczne, za każdym razem uzyskując identyczną liczbę elementów – w dowolnej ilości.

Precyzyjna powtarzalność za pomocą wspomagania komputerowego

Nasza misja

To świadczenie profesjonalnych usług na tokarkach CNC oraz toczenia manualnego z metalu oraz tworzywa sztucznego, a nasza idea przyświeca myśl dzielenie się profesjonalną wiedzą na każdym etapie współpracy. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, posiadamy wysokie kwalifikacje u pracowników oraz oferujemy szeroki zakres specjalizacji. Jako firma Elgrunt Laser zapraszamy do współpracy. Nasz zakład zlokalizowany jest w Gdyni.

Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który pozwala nam dostarczyć najwyższej jakości produkty, zachowując przy tym 100% powtarzalności.

PROFESJONALIZM DOŚWIADCZENIE

Nasza firma jest od 1991 roku na rynku, świadczymy szeroki wachlarz usług nawet dla najbardziej wymagających klientów.

NOWOCZESNY PARK MASZYNOWY

Kilkanaście wyspecjalizowanych maszyn, dzięki którym tworzymy kompleksowe usługi dla naszych klientów.

KRÓTKIE TERMINY REALIZACJI

Aby sprostać oczekiwaniom klientów pracujemy na wydajnych maszynach, które pozwalają na krótkie terminy realizacji.

KONKURENCYJNE
CENY

Pracujemy w standardach Lean Management, a nasze procesy stale optymalizujemy, dzięki czemu oferujemy konkurencyjne ceny.