Toczenie manualne

Toczenie manualne

Jest procesem obróbki skrawania znanym od tysiącleci. W pierwotnej formie pojawiło się już w XIII wieku przed naszą erą. Ślady zastosowania prymitywnych tokarek znaleziono na terenie Egiptu. Krokiem milowym w rozwoju toczenia było wynalezienie maszyny parowej w okresie rewolucji przemysłowej. Toczenie stało się popularną metodą produkcji w XIX w., a jego popularność stale rosła. Punkt zwrotny to opracowanie systemu numerycznego, co doprowadziło do ewolucji przemysłu w kierunku tokarek CNC – Toczenie CNC.

Toczenie to nic innego jak proces obróbki skrawania, czyli obróbki wiórowej. Jej istota polega na skrawaniu części materiału z metalu lub innego surowca obracającego się wokół własnej osi. Element poddawany obróbce jest zamocowany za pomocą specjalnych uchwytów. Za proces rozdzielania jego warstw odpowiada imak, wraz z przymocowanym do niego nożem. Ten ostatni jest w płaszczyźnie liniowej, co pozwala na uzyskanie pożądanego kształtu obrabianego materiału. Toczenie jest wykorzystywane do tworzenia brył obrotowych – walców, kul i stożków. Nadaje im nie tylko określony kształt, ale także wymiary czy strukturę powierzchni, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

Oferujemy toczenie manualne detali o wymiarach średnicowych do 580mm nad łożem oraz do 380mm nad suportem poprzecznym i długości 3000mm

Oferujemy usługi toczenia konwencjonalnego, które pozwalają podczas obróbki nadać nie tylko odpowiedni kształt, ale również gładkość. Metoda ta stosowana jest przede wszystkim podczas produkcji jednostkowych detali, na przykład części niektórych maszyn i ich podzespołów. Obracany poprzez toczenie ręczne we wrzecionie materiał bazowy pozbawiany jest naddatków za pomocą noży tokarskich, aż do uzyskania pożądanych kształtów, wymiarów i chropowatości.

Nasza misja

To świadczenie profesjonalnych usług toczenia konwencjonalnego oraz CNC i nie tylko, a naszą ideę przyświeca myśl dzielenie się profesjonalną wiedzą na każdym etapie współpracy. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, posiadamy wysokie kwalifikacje u pracowników oraz oferujemy szeroki zakres specjalizacji. Jako firma Elgrunt Laser zachęcamy do współpracy. Nasz zakład zlokalizowany jest w Gdyni.

Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który pozwala nam dostarczyć najwyższej jakości produkty, zachowując przy tym 100% powtarzalności.

PROFESJONALIZM DOŚWIADCZENIE

Nasza firma jest od 1991 roku na rynku, świadczymy szeroki wachlarz usług nawet dla najbardziej wymagających klientów.

NOWOCZESNY PARK MASZYNOWY

Kilkanaście wyspecjalizowanych maszyn, dzięki którym tworzymy kompleksowe usługi dla naszych klientów.

KRÓTKIE TERMINY REALIZACJI

Aby sprostać oczekiwaniom klientów pracujemy na wydajnych maszynach, które pozwalają na krótkie terminy realizacji.

KONKURENCYJNE
CENY

Pracujemy w standardach Lean Management, a nasze procesy stale optymalizujemy, dzięki czemu oferujemy konkurencyjne ceny.