Cięcie laserem

LASEROWE CIĘCIE BLACH, RUR I PROFILI

To aktualnie najnowocześniejsza metoda obróbki stali oraz aluminium, jak również innych metali, ma nieprzeciętną przewagę nad tradycyjną obróbką. Wykorzystywanie lasera do cięcia gwarantuje szybkość, precyzję i konkurencyjne ceny. Stosowana przez nas metoda pozwala na znacznie szybsze i dokładniejsze wykonywanie zleceń, co przekłada się na krótszy termin realizacji. A dzięki dużej wydajności sprzętu, na którym pracujemy oraz jego innowacyjności jesteśmy w stanie efektywnie niwelować ilość niepotrzebnych odpadów do minimum. Tym samym wykonywać 100% powtarzalności zgodnych z otrzymaną dokumentacją techniczną. Obecnie usługi cięcia blach, rur i profili świadczymy na wycinarce laserowej KIMLA POWERCUT o mocy 6 kW, ze stołem roboczym o wymiarach 3000×1500 mm. Oferujemy również cięcie w profilach okrągłych, kwadratowych i prostokątnych, co do których wraz z postępem techniki wymagania wobec nich są coraz wyższe. Dlatego też coraz powszechniej stosuje się profile o skomplikowanych wycięciach i złożonych kształtach, które również jesteśmy w stanie oferować.

CIĘCIE LASEROWE MATERIAŁÓW

Parametry cięcia jakie oferujemy

Laser do blachy

Nasz laser doskonale radzi sobie z różnego rodzaju blachami, czy to ze stali nierdzewnej, aluminium czy mosiądzu. Laser Fiber to technologia, które umożliwia precyzyjne i szybkie cięcie. Wypala skomplikowane kształty oraz tworzy precyzyjne otwory, które później możemy poddać kolejnej obróbce np:  GRATOWANIA.

Laser do profili

Laser który wykorzystujemy należy do grona superszybkich laserów typu Fiber. Jest to doskonałe narzędzie, które umożliwia precyzyjne cięcie profili oraz wypalanie otworów o dowolnej średnicy w stali nierdzewnej, aluminium czy mosiądzu. To profesjonalne narzędzie, które pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości efektów.

Laser do aluminium

Laserowe cięcie aluminium zapewnia bardzo dokładne i precyzyjne krawędzie cięcia, minimalizując potrzebę dodatkowej obróbki. Ponadto, laserowa technologia umożliwia cięcie różnych kształtów i wzorów, co daje większe możliwości projektowe. Możesz więcej poczytać w naszym artykule dotyczącym cięcia aluminium.

Proces cięcie laserowego ?

Wiązka laserowa jest generowana przez źródło lasera, które następnie skupia się na materiale, który ma być poddany cięciu. Materiał jest następnie odparowywany lub spalany przez promień lasera, pozostawiając czystą i gładką krawędź. Podczas pracy wykorzystywana jest wiązka laserowa, która rozprowadza ogromną ilość energii na wybranej powierzchni. Warto zaznaczyć, że opisywana energia kumuluje się na niewielkiej przestrzeni. To właśnie ten proces pozwala na najdokładniejsze cięcie materiałów, takich jak stal nierdzewna i nie tylko. Odpowiednie zastosowanie wiązek laserowych sprawia, że metoda ta jest bardzo skuteczna.

Jak szybki jest laser Fiber ?

Na wstępie warto podkreślić, że opisywane przez nas rozwiązanie cięcia laserem jest najszybszą i najskuteczniejszą metodą pracy nad materiałem, ponieważ prędkość cięcia osiąga nawet do 1m/s, w porównaniu do innych dostępnych na rynku rozwiązań mechanicznych. Precyzja pozwala na uzyskanie gładkich krawędzi, które nie wymagają żadnych dodatkowej pracy oraz umożliwiają wykonanie dowolnej ilości produktów, które będą w 100% identyczne. A które od razu nadają się do dalszej pracy np.: gięcia. Szeroka gama obrabianych materiałów, elastyczność i oszczędność materiału to niewątpliwie elementy, które przemawiają za wyborem opcji cięcia za pomocą lasera. Warto mieć na uwadze, że takie rozwiązanie wiąże się z nieco wyższymi kosztami w przypadku małej ilości powtórzeń, niż w przypadku mechanicznej obróbki, ale w zamian otrzymujemy produkt najwyższej jakości, idealnie obrobiony, a co warte podkreślenia szybko dostarczony klientowi, co niekiedy potrafi zawarzyć na wyborze wykonawcy.

Cięcie laserowe to gwarancja...

Nawet najbardziej skomplikowane kontury można wyciąć przy pomocy lasera, który stanowi efektywną alternatywę wobec technologii obróbki cięcie piłą, wiercenia czy frezowania. Niezależnie od materiału szybkość i precyzja wykonania usługi w porównaniu do konwencjonalnych metod cięcia blach czy innych elementów z metalu jest nieporównywalna, a same koszty jednostkowe spadają przy większym potencjale zamówienia. Niewątpliwą zaletą jest możliwość zastosowania jednego narzędzia jakim jest laser do precyzyjnego cięcia w różnego rodzaju materiałach, o różnej grubości i geometrii, a w porównaniu z innymi konwencjonalnymi metodami. Cięcie laserowe zmniejsza również liczbę potrzebnych urządzeń oraz czas potrzebny na wymianę podzespołów, a tym samym ogranicza błędy z przyczyn ludzkich.

Główne korzyści płynące z jego wykorzystania:

W jaki sposób przebiega proces cięcia ?

Cięcie laserowe to inaczej proces rozdzielania termicznego. Promień lasera dociera w materiał i nagrzewa go w taki sposób, aż ulegnie on roztopieniu. Przy pomocy siły wydmuchu tnącego materiału powstaje szczelina z której ciekły metal odpada. Obróbka laserowa przecina surowiec m.in. ze stali nierdzewnej zgodnie z wybraną geometrią, powodując jednocześnie rozdzielenie materiału obrabianego. Właściwy proces cięcia odbywa się wówczas wtedy, gdy promień lasera całkowicie przenika przez blachę.

Zastosowanie w przemyśle:

Technologia cięcia laserem światłowodowym pozwala na osiągnięcie najwyższej jakości przy minimalnym zużyciu odpadów poprodukcyjnych. Wiele zdarzeń spowodowało, że laser zajął miejsce innych metod obróbki w wielu gałęziach branży przemysłowej, gdzie liczy się przede wszystkim precyzja oraz minimalny czas potrzebny do osiągnięcia pomyślnego efektu końcowego. Jego zastosowanie można znaleźć w:

LASER ŚWIATŁOWODOWY = PRZYSZŁOŚĆ

Metoda ta nazywana jest technologią przyszłości głównie ze względu na niezwykle precyzyjne cięcia, szybkość oraz brak odkształceń. Laser do cięcia stali i aluminium to niezwykła dokładność detali, która może być wykorzystywana w wielu branżach przemysłowych. Dużym plusem zastosowania jest również możliwość stworzenia stuprocentowej powtarzalności wraz z uzyskaniem gładkiej i czystej powierzchni cięcia na każdym materiale w tym stali nierdzewnej. Według statystyk, dzięki obróbce laserowej możliwe jest aż czterokrotne skrócenie czasu produkcji, zapewniając tym samym pełną efektywność oraz całkowitą optymalizację pracy. Niezawodne i precyzyjne lasery umożliwiają wszechstronne wycinanie detali, dla których granice błędu mieszczą się w przedziale +/- 0,1 mm.

Inne ważne cechy wycinania laserowego w porównaniu do CO2 to:

Laser Fiber marki Kimla, który posiadamy to laser ekologiczny i bezpieczny dla środowiska – jego użycie pomaga oszczędzić aż 80% energii, którą nasza firma pobiera z odnawialnych źródeł energii. A ze względu na fakt, iż wszystkie nasze usługi realizujemy na terenie naszego zakładu, jesteśmy w stanie zapewnić najkrótszy czas realizacji oraz dostarczyć gotowy produkt na terenie całego kraju.

Co nas wyróżnia ?

Przede wszystkim posiadamy nowoczesny park maszynowy, wieloletnie doświadczenie na rynku, wykwalifikowany zespół pracowników oraz szeroką gamę powiązanych ze sobą usług. Dzięki połączeniu kilku wymienionych obszarów jesteśmy w stanie dostarczać usługi kompleksowe, a nasz dobrze zlokalizowany zakład produkcyjny mieszczący się w Gdyni umożliwia dostarczanie usługi drogą lądową oraz morską bezpośrednio do naszych klientów w kraju i zagranicą. Skontaktuj się z nami i sprawdź nas już teraz.

Galeria zdjęć procesu cięcia laserowego, stali konstrukcyjnej i blach:​

Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który pozwala nam dostarczyć najwyższej jakości produkty, zachowując przy tym 100% powtarzalności.

PROFESJONALIZM DOŚWIADCZENIE

Nasza firma jest od 1991 roku na rynku, świadczymy szeroki wachlarz usług nawet dla najbardziej wymagających klientów.

NOWOCZESNY PARK MASZYNOWY

Kilkanaście wyspecjalizowanych maszyn, dzięki którym tworzymy kompleksowe usługi dla naszych klientów.

KRÓTKIE TERMINY REALIZACJI

Aby sprostać oczekiwaniom klientów pracujemy na wydajnych maszynach, które pozwalają na krótkie terminy realizacji.

KONKURENCYJNE
CENY

Pracujemy w standardach Lean Management, a nasze procesy stale optymalizujemy, dzięki czemu oferujemy konkurencyjne ceny.