Gratowanie stali czarnej

Gratowanie aluminium

Stale rosnące potrzeby i oczekiwania klientów przyczyniły się do kolejnej rozbudowy i powiększenia naszego parku maszynowego o urządzenie do gratowania, szlifowania krawędzi jak również polerowania płaszczyzn. Gratowarka którą posiadamy firmy RWT doskonale wpisuje się w uzupełnienie oferty cięcia laserem. Wycięty materiał możemy poddać obróbce gratowania, szlifowania lub wyoblania, co w efekcie pozostawia elementy wolne od ostrych i nieestetycznych krawędzi. Gratowarka jest ciekawym, a jednocześnie innowacyjnym urządzeniem, sprawiającym, że szlifowanie danego elementu jest równe i powtarzalne. A jednocześnie bardzo wydajne w porównaniu do ręcznego szlifowania ostrych krawędzi. Postęp gospodarczy i wysokie oczekiwania klientów zmuszają firmy do wytwarzania wysokiej jakości elementów dlatego gratowanie i szlifowanie stali, aluminium czy miedzi doskonale wpisuje się w aktualne trendy rynku w obszarze obróbki CNC.

Gratowanie mosiądzu

Gratowanie mosiądzu

Jakie materiały gratujemy ?

Gratowanie stali, czyli...

To usuwanie ostrych zadziorów na obrabianym materiale, czyli nic innego jak wygładzanie powierzchni, tj. stal czarna, aluminium czy mosiądzu. Najczęściej proces ten jest realizowany w celu przygotowania elementu do kolejnego etapu obróbki. Szlifowanie a inaczej wyoblanie stali sprawia, że każda część może być dopasowana do innego elementu, jest to ważne przy tworzeniu różnych konstrukcji. Szlifowanie, czyli stępienie lub sfazowanie krawędzi pozwala budować większe konstrukcje z mniejszych elementów. Ma to wyjątkowo duży wpływ na estetykę końcowego produktu oraz jego funkcjonalność a zarazem bezpieczeństwo. Gratowanie blach jest usługą spełniającą najwyższe oczekiwania klientów. Nasza gratowarka ma roboczą aż 1100 mm co czyni nas liderem w tej usłudze na pomorzu. Nasz bogaty park maszynowy oferuje szeroki zakres usług powiązanych ze sobą, co stanowi wygodę, elastyczność i możliwość oferowania konkurencyjnych cen. Urządzenia wysokiej klasy jakie posiadamy pozwalają nam wykonywać zamówienia szybko i precyzyjnie, a nasze produkty dostarczamy w kraju i za granicę. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym zakresem naszych usług.

Gratowanie stali, czyli...

Gradowarka (940×788 px)

Gatowanie stali w Gdyni

Podczas manualnego procesu obróbki stali tworzy się dużo pyłu, który naraża pracowników na niebezpieczeństwo a w dłuższej perspektywie czasu może powodować choroby płuc, astmę i problemy z układem oddechowym. Poza tym ręczne metody szlifowania zajmują o znacznie więcej czasu. Wyoblanie aluminium, blachy nierdzewnej czy mosiądzu za pomocą gratowarki jest bezpieczne przede wszystkim z powodu zastosowanych wysokiej jakości filtrów, które spełniają najwyższe normy odfiltrowywania niebezpiecznego pyłów.  Jest to kluczowe w szczególności przy szlifowaniu aluminium, którego pył ma właściwości łatwopalne. W naszym zakładzie korzystamy ze sprzętu najwyższej jakości. Gradowarka RWT ze stołem roboczym 1100 mm doskonale wpisuje się w oczekiwania naszych klientów – urządzenie nie zostawia w obrabianym materiale żadnych ostrych krawędzi i zadziorów, całkowicie niweluje również tlenki gazów tnących. Dlatego, jeśli poszukujesz najwyższej jakości usług w obszarze wygładzania krawędzi, warto rozważyć szlifowanie krawędzi naszym sprzętem, który jest szybki, precyzyjny, powtarzalny i bezpieczny. Dysponując nowoczesnym parkiem maszyn możesz liczyć zawsze na najwyższą jakość. Skorzystanie z usług naszej firmy i specjalistów pozwoli uzyskać pożądane efekty.

Gratowanie stali - w jakich branżach

Są gałęzie przemysłu, które wymagają wysokiej precyzji a każdy milimetr musi być oszlifowany z najwyższą dbałością, niekiedy nawet mało dostrzegalne odstępstwa jednego elementu od drugiego może prowadzić w efekcie do problemu z montażem konstrukcji, a nawet awarii, która może generować straty finansowe. Trzeba przy tym pamiętać, że często elementy które powinny być objęte szlifowaniem a nie są, ich żywotność może się zmniejszyć, wynika to niekiedy z siły tarcia oraz możliwości zapieczenia się powierzchni styku. Usługa gradowania to przeciwdziałanie i niwelowanie takim ryzykom, a powtarzalność tworzonych detali jest prawie identyczna w zgodności ze wszystkimi założeniami. Każdy element pasuje do siebie i nie tworzy to niepotrzebnych problemów i zastojów podczas montażu, a sama konstrukcja będzie trwała i estetyczna.

Co wyróżnia Elgrunt Laser ?
Przede wszystkim posiadamy nowoczesny park maszynowy, wieloletnie doświadczenie na rynku, wykwalifikowany zespół pracowników oraz szeroką gamę powiązanych ze sobą usług. Dzięki połączeniu kilku wymienionych obszarów jesteśmy w stanie dostarczać usługi kompleksowe, a nasz dobrze zlokalizowany zakład produkcyjny mieszczący się w Gdyni umożliwia dostarczanie usługi drogą lądową oraz morską bezpośrednio do naszych klientów w kraju i za granicą.

Elgrunt laser